Персональна виставка Олени Чорногуз

З 23 листопада по 16 грудня 2011 р. на економічному факультеті проходить персональна виставка Олени Чорногуз.

Художниця є винахідником унікальної техніки гобелену, де взаємодіють складні фактури розташовані у різних площинах створених за допомогою нитки різної фактури. Якщо в традиційному народному ткацтві малюнок гобелена створюють геометричні чи рослинні візерунки, то у Олени Чорногуз — ні візерунків, ні рослин в конкретному їх образі. Це щось асоціативне, ви відчуваєте магію кольору й настрою.

Свою техніку художниця винайшла в 70 роках минулого сторіччя досліджуючи властивості нитки і удосконалює її вже більше 25 років.

Розроблена власна авторська техніка нетрадиційного текстилю надала нові можливості створення зображення ниткою. Поверхня робіт створюється щільним рельєфним та фактурним викладенням нитками. Працює в галузі художнього текстилю, ткацтва та живопису на склі.

Народилася 15 червня 1949 року в місті Вашківці Вижницького району Чернівецької області. Була наймолодшою, п'ятою дитиною в родині. Нині мешкає в батьківському домі.

1963—1968 — Вижницьке училище прикладного мистецтва. Відділ художнього моделювання одягу. Спеціальність: художник модельєр.

Після закінчення Вижницького училища прикладного мистецтва працювала в Чернівецькому обласному художньому фонді.

1977 — Член національної Спілки художників України.

Олена Іванівна – учасник багатьох виставок, серед яких:

• 1973 — Республіканська виставка «Молоді художники Радянської
  • України» (Київ)
  • 1975 — Республіканська виставка декоративно-прикладного
  • мистецтва (Київ)
  • 1982 - Міжнародна виставка мінігобелену (Чехословаччина)
  • 1996 - Персональна виставка (м. Чернівці, м. Київ, м. Коломия та м. Рід в Австрії)
  • 2001 — Виставка «Різдвяний салон» (Київ)
  • 2001 — Персональна виставка гобеленів та малюнку на склі (м.Чернівці)
  • 2005 — Різдвяна виставка (Київ)
  • 2008 - Великодня виставка (м. Дніпропетровськ)
  • 2009 — Участь у благодійному аукціоні Віденського балу в Національному оперному театрі (Київ)
  • 2010 — Персональна виставка гобеленів та малюнку на склі (м. Чернівці)
  • 2010 — Персональна виставка гобеленів у Національному будинку художника (Київ)

У 2009 р. стала Лауреатом літературно-митецької премії ім. О. Кобилянської.

Твори Олени Чорногуз розійшлися по Україні й Європі. Вони зберігаються у колекціях Міністерства культури України, Чернівецького художнього музею, Коломийського музею народного мистецтва, в приватних колекціях США, Австрії, Ізраїлю, Польщі, Канади, Франції, Японії, Угорщини та Росії.